2014. július 9., szerda

Memo - Nyolcadik fejezet

Memo

Elérkezett a nap. Mexikónak, és Ochoa-nak. Ma, a világ bajnokságon vélt, legerősebb ellenféllel kell megküzdenie. Szerencsére utóbbi, a lehető legjobb formájában ébredt. Elfelejtette Özilt, a vörös lányt, mindent, ami az útjában állt.
Végre. Már semmi sem zavarhat. Továbbra is egy csodaszép lány alszik mellettem, akit -még az is lehet- szeretek.
Mámor ittasan felült, de alvótársa visszahúzta.
-Ma, pompásan fogsz játszani.- mosolygott rá Viktoria.
Ezért a látványért érdemes minden nap felkelni.
Memo, átölelte a lány, majd elment zuhanyozni. Mikor végzett, látta a lány meglepetését az asztalon. Egy kupacnyi, finom palacsinta volt.
-Ez, a Toriféle hiper tápláló szuper reggeli.- vigyorgott.
-Köszönöm szépen!- mondta a kapus, és egy puszit nyomott a lány homlokára.
Viktoria boldogan nézte meg, ahogy a férfi az egészet felfalja. Rettenetesen jó kedvet csinált neki a reggel.
Az összepakolás végeztével, az ajtóban állva köszönt el a kommentátortól, aki ugyan ment a stadionba, de egy órával később.
-Sok sikert! Sis Felix!
-Köszönöm.
-Menj és fogd meg a szemüket, és rúgd ki, hogy Hernandez gólt rúghasson. Bár belegondolva ez elég morbid.
-Semmibaj.- nevette el magát a mexikói, aztán egy utolsó búcsúcsók után elment. Lement a buszhoz, ahol már a többiek vártak rá. Moreno odament hozzá, és beletúrt a hajába.
-Ez, a te napod Memo.
-Igen, érzem a csontjaimban az erőt.- vigyorgott Ochoa.
Beültek a buszba, és elindultak. Páran elmormoltak egy-egy imát, majd tovább beszélgettek.
A nyomás szinte a földhöz taszította a gyengébb lelkű játékosokat. Persze, egyikük sem tette szóvá, de látni lehetett rajtuk.
Beértek a stadionba, ahol már a brazil játékosok, melegítettek. A mexikói csapat is belehúzott, és már a pályán is passzolgattak.
Még érzem, hogy tele vagyok erővel. Nyugodt, és magabiztos vagyok. Nem lesz itt semmi gond.
A bemelegítés gyorsan lezajlott. Az edzés közben, Vanessa és Peralta között izzott a levegő.
-Úgy tűnik egymásra találtak.- jegyezte meg Hector.
-Igen. Szerinted lesz köztük valami?-kérdezte Ochoa.
-Lehet.
-Most hogy így megnézem, egész jól mutatnak együtt.
-Memo, nehogy már őt is magadnak akard.
-Ugyan, én megvagyok egy szőkével.-röhögték el magukat. Jones, akivel Ochoa már rég nem beszélt – pedig nagy köszönettel tartozott neki- rájuk szólt. Komolyságot követelt, amit a játékosok nem is vettek zokon, hisz igaza volt.
Ezek után, szokásosan bementek a megbeszélésre. A kapitány kioktatott pontosan mindenkit, mit, hogy csináljanak. Ochoa rá se hederített, már játszani akart.
Elérkezett az idő. Kiléptek az öltözőből és átmentek a folyosón. Ott azonban, Memo furcsa dolgot vett észre. Látta a távolban, együtt nevető Özil-t és Viktoria-t.
A német-portugál meccsnek most lett vége. 4-0 lett a végeredmény, az európai csapat javára. Özil, egy portugál mezével a nadrágján mászkált, ezért a felső teste közszemlére volt téve.
Na, amiről beszélt Jones. Már meg van a bosszúéhes motivációm.
Ismét üvöltötték a himnusz a brazil játékosok és a teljes stadion. Félelmetes élmény lehet hazai pályán vb-meccset játszani.

1 PERC: Útjára indult a labda az Estadio Caselaóban. A brazilok szokásos sárga-kék-fehér szerelésükben játszanak, Mexikó pedig furcsa összeállításban, vörös-feketében.
3. PERC: Már az első percekben sok a mexikói szabálytalanság, próbálják azonnal megállítani a brazil támadásokat.

5. PERC: Egyértelmű a mexikói taktika: letámadni a házigazdákat, és minél előbb gólt lőni. A brazilok egyelőre csak nyomozzák a játékszert.

7. PERC: Dos Santos rúgta fel Neymart. Ez már a sokaid mexikói fault, hamarosan lap következik.

10. PERC: Erre a meccsre Neymar és Dani Alves is kiszőkült. Most utóbbi próbált meglódulni, de hosszú volt az indítás.

12. PERC: Oscar tanári módon, külsővel tálalt Fred elé, aki közelről az oldalhálóba lőtt. Ha gól, akkor sem érvényes, les miatt.

13. PERC: Dani Alves feleslegesen szabálytalankodott. Sárgát is kaphatott volna, de a török játékvezető egyelőre még nem nyúlt a színes kártyákhoz.

14. PERC: Nagyon nyomnak a brazilok, és elképesztő iramot mennek. Az imént Marcelo viharzott le egészen az alatvonalig, majd nagy erővel középre lőtt, de pontatlanul.

18. PERC: Egyelőre nincs komoly helyzet, de a tempóra nem lehet panaszunk.

22. PERC: Peralta kevergetett a brazil tizenhatoson belül, de a harmadik védő már szerelni tudta. Hihetetlen, mennyit futnak a játékosok.

24. PERC: Húúú nagy helyzet! Herrera jó húszról tűzte kapura a labdát, Julio Cesar ujjheggyel mentett. A bíró ennek ellenére kírúgást ítélt, nem szögletet.

26. PERC: Brazil gólhelyzet! Dani Alves beadása után Neymar nyolc méterről fejelt, Ochoa pedig hihetetlen bravúrral piszkálta ki a labdát a kapufa tövéből!

29. PERC: Oscar távoli lövését Ochoa magabiztosan fogta. Kicsit enyhült az iram, de ez nem is csoda, végig nem lehet bírni ezt a tempót.

33. PERC: Neymar begyújtotta a rakétákat, tulajdonképpen a teljes középpályássort lefutotta, majd a védők között is átverekedte magát, végül nem tudott kapura lőni.

35. PERC: Neymar szögletét Herrera fejelte ki. Az újabb sarokrúgást Fred bólintotta rá, de ez csemege volt Ochoának. Immár, az egész stadion, a mexikói kapus nevétől zeng.

37. PERC: Neymar lőtt, majd Marcelo, egyik sem volt túlságosan veszélyes. A Barcelona ásza közben lent is maradt, de gyorsan összeszedte magát.

40. PERC: Egyelőre nincs gól, de mindkét csapat játékában benne van. A kérdés csak az, ki szerez majd előnyt.

41. PERC: Vazquez lőtt messziről, de mellé. Julio Cesar azért kikísérte a labdát az alapvonalon túlra.

44. PERC: Húúúú ezt hogy bénázták el a mexikói védők! Egy brazil szabadrúgás után négyen maradtak üresen a kapu előtt, minden védő ugyanis rossz ütemben mozdult ki, de Ramires Ochoába bombázott.

Csere a félidőben, a gyengén játszó Ramirest Bernard váltja a második felvonásra.
Vége az első félidőnek, 0-0 az állás. A meccsre nem lehet panasz, nagyon jó az iram, sok a helyzet.
46. PERC: Mexikó kezdte a második félidőt.

48. PERC: Rögtön bekezdtek a brazilok. Bernard a jobbszélen majd félpályás indítást kapott, majd Neymar fejére varázsolta volna a labdát, de Rodriguez az utolsó pillanatban szögletre mentett.

51. PERC: Mexikó nem igazán pörgött fel erre az etapra, legalábbis kicsit álmosan érkeztek a folytatásra. A brazilok sokkal jobban nyomnak.

55. PERC: Julio Cesarnak kétszer is nagyon kellett védenie. Felébredtek a mexióiak is.

57. PERC: Herrera sistergős bombája a léc fölött suhant el. Most már egyértelműen jobbak a piros mezesek.

59. PERC: Aguilar is besárgult, Bernardot vitte le szabálytalanul a földre.

61. PERC: Dos Santos centerezése pontatlan volt. A brazilok alig jutnak el az ellenfél tizenhatosáig.

63. PERC: Neymar 25 méterről tűzte rá a szabadrúgást, a labda pedig a kapufa mellett zúgott el. Nem tévesztett sokat, de Ochoa rajta volt a játékszeren.

67. PERC: Újabb brazil csere, Fred helyén Jo.

68. PERC: Mekkora helyzet ez is! Egy ívelés után Neymar közelről lőtt, de Ochoa megint hihetetlen bravúrt mutatott be.

73. PERC: Kijelenthetjük, eddig ez a világbajnokság legjobb meccse.

74. PERC: Peralta helyére Javier Hernandez, vagyis Chicharito érkezett.

76. PERC: Jo! Bernard remekül ugratta ki az Atletico Mineiro támadóját, de mellé lőtt.

78. PERC: Egyelőre betonbiztosnak tűnik a mexikói védelem. Nagy kérdés, ki lő itt ma gólt.

79. PERC Thiago Silva maradt egyedül hátul, csúnyán el is kaszálta Hernandezt. A brazilok csapatkapitánya is besárgult, Mexikó pedig 18 méterről végezhet el szabadrúgást.
80. PERC: Dos Santos a sorfalba bombázott, a kontrából pedig Jót hosszan szöktette Neymar, így Ochoa lecsapott a labdára.

84. PERC: Az utolsó mexikói cserével Jimenez érkezett Dos Santos helyére. A brazilok is változtatnak, Willian jött be Oscar helyett.

86. PERC: EZ HIHETETLEN! Thiago Silva teljesen üresen fejelt négy méterről, de Ochoa megint földöntúli bravúrral hárított, majd az ismétlés a blokkról vágódott le.

88. PERC: Guardado lőtt, de fölé. Pedig ebben a lövésben is benne volt a gól.

90. PERC: Három perc a ráadás.

91. PERC: Huhúúú, Jimenez kapásból, a tizenhatos sarkáról bombázott, de Julio Cesar menteni tudott. Mi lesz még itt...

93.PERC: Vége, Cakir lefújta a meccset! 0-0 a végeredmény. Következhet a hosszabítás.
91.PERC: Következik a hosszabítás. A brazilok kezdenek.

93.PERC: David Luiz eladott labdájából, Guadradó alakított ki helyzetet, de mellé.

97.PERC: Még egy mexikói helyzet, Hernandez ívelte fölé a labdát.

99.PERC: Úgy tűnik mexikó, új erőre kapott.

103.PERC: Neymar, ziccer lehetőséghez jut, de az aranykezű Ochoa ismét véd.

110.PERC: A szögletből Neymar próbál fejelni, de mellé.

115.PERC: Véget ért a hosszabítás első félideje. Az eredmény: 0:0

116.PERC: A második részt a mexikói csapat indítja.

117.PERC: A játékosokon látszik a fáradtság, ugyanis mindkét csalat, csak a saját térfelén passzolgat.

118.PERC: Ochoa kapja vissza a labdát, és egy bombával játékba hozza Guadradot, aki lő, de a brazil kapus hárít.

119.PERC: Ochoa ismét véd egyet, a tömeg az ő nevét kiáltozza.

122.PERC: Neymar kapuba lövi a labdát, de a mexikói kapus el sem vetődik. Les volt.

125.PERC: Mexikóé az utolsó szó, Hernandez lő kapura, de eltalálja a kapufát.

130.PERC:  A meccsnek vége. Tizenegyesek lesznek.

1 A Brazil csapat kezd, még pedig David Luiz. A lövése nem talál kaput mellé. 0-0

2 A mexikóiaktól Guadrado kezd, lő és góóól. Pontosan eltalálja, a felső sarkot. 1-0

3 Thiago Silva a következő. A kapus azonban jól érzi az oldalt, és kikanalazza a bal sarokból. 1-0

4 Moreno lőheti a következőt. Belelövi a kapusba. 1-0

5 Neymar, lő és ez hihetetlen. Ochoa ezt al övést is hárítja. Úgy néz ki, ma nem enged egy labdát sem a hálójába.

6 Herrera, bombázza meg a kapufát ismét. 1-0

7 A labdánál Bernard. Lő, és mellé. Ilyen még nem volt, 4-ből 0- talált be. 1-0

8 Jimenez a következő. Ez a kapusok napja, Julio Cesar, kivédi a lővést. 1-0

9 Az utolsó brazil rúgás, ha bemegy még van esély a tovább jutásra. Fredvégezheti el. A labda a kapus kezéhez pattan, onnan pedig a kapufára, és kipattan. 1-0

Tovább jutott Mexikó. Ennyi év után tovább jutottak. Ilyen hihetetlen meccset. Tíz lövésből 1 jut a hálóba. Hihetetlen összecsapást láthattunk. A mai mérkőzés hőse egyértelműen a mexikói csoda kapus, Guillermo Ochoa.
Guillermo Ochoa, a csoda kapus. Ez nem is hangzik rosszul. Biztos Viktoria is ugrál, de csak remélem, hogy nem esett le egy lépcsőn.-gondolta és elmosolyodott.