2014. július 19., szombat

Memo - Tizennyolcadik fejezet

Memo

Miért pont most? Ez a legrosszabb pillanat, amikor valakibe szerelmes lehetnék. Különben is, még úgy igazán, nem is voltam szerelmes. Soha. Én elmegyek Brazíliavárosba, és ő Rio-ba. Ez egész olyan zavaros. Elfelejthetek mindent, ami itt volt. Fortaleza szépsége, A közös szoba, az a puha ágy... Egyáltalán, hogy fogunk elbúcsúzni? Ha vége a bajnokságnak, én visszamegyek Mexikóba. Ah....
-A fenébe.- motyogta, az öltözőben fekvő cuccait összepakolva.
Javier búsan sétált mellé, a fejét fogva.
-Most, mindennek vége.- mondta, a kezét Ochoa vállára csúsztatta.
-Igen. Mindennek vége.
-Jézusom! Neked meg mi bajod?- förmedt rá Javi, aki érezte, hogy valami nincs rendben – Téged a meccsek sosem viselnek meg. A máskor, mindig virgonc szeplős arcú, most megragadta a kapus vállát, és a szemébe nézett- Tudom, hogy nem a vereség viselt meg ennyire. Az előbbi út, volt? Viktoria?
Igen. Viktoria. Furcsa, hogy kivételesen, sajnálom az elválást. Eddig, még sosem csalódtam ekkorát. Máskor, még állandó barátnőm sem volt, erre most. Majdnem kiesik a szívem, ha csak Brazíliavárosra gondolok.
-Szóval, ő.- bólogatott Javi.
-Ő. Neked van saját „Ő”-d?
-Igen. Csak még nem találkoztunk. Várj! Leírom hogy néz ki.- mondta mosolyogva, és belekezdett egy széles derekú, telt keblű nőről mesélni. Mikor mondandója végéhez érte, örömmel látta, Memo „ál” nevetését.
Lassan felcammogtak a buszra, ami mellett az üdvrivalgás jóval csendesebb volt, mint általában.
Memo lassan beült a helyére, amikor meglátta a képet. Azt, amit Nicole készített róla.
-Hé Leo!
-Igen, Memo?
-Ez, hogy került ide?
-Egy csinos lány csinálta neked.
-Igen, azt tudom, de hogy rakta ide?
-Én hoztam el tőle.
-Értem.- válaszolta Ochoa, majd leült, és elkezdett zenét hallgatni, miközben az ablakon kifelé bámult.
Utoljára teszem meg ezt, az utat. Javier-nek nem volt igaza. A mai vereség, nagyon is megviselt. Az, hogy miattam, kapjunk ki, borzasztó. Eleve, az a tizenegyes.. Az egész bunda.
A busz besodródott, a szállodába, és a játékosok sorban kiszálltak. Ochoa színre lépése, a legnagyobb hangokat vonta maga után. A kisebb tömeg, még Peralta-t sem fogadta úgy.
-OCHOA! OCHOA! OCHOA!- üvöltötte minden jelenlévő.
-Köszönöm!. Súgta halkan, és intet, az emberek felé.
Az üres szobába felérve, tekintete, a telepakolt csomagokra szegeződött.
-A rabszolgák, már elintéztek mindent.- mondta magában, majd bekapcsolta tévét, amiben a Német-Brazil meccset mutatták.

1. PERC: A piros-feketében játszó németek kezdték el a meccset, a házigazda a szokásos szerelésében.

2. PERC: Hamar szöglethez jutott a házigazda, de a német védők kifejelték a középre ívelt labdát.

3. PERC: Marcelo vállalkozott egy lövésre a tizenhatos előteréből, Neuer angyali nyugalommal nézte végig, ahogy a labda a kapu mellett elgurult.

4. PERC: Aktívan kezd Brazília, most épp Hulk tette be a labdát középre a bal szélről, de Neuermegkaparintotta a bogyót az érkező Bernard elől.

8. PERC: Éledezik Németország is! Müller húzott el a jobb szélen, átívelte a labdát a hosszún érkezőÖzilnek, aki erős keresztpasszt választott, Khedira kapáslövése a blokkban akadt el. Kezezést reklamált a középpályás, de hamar feladta.

11. PERC: GÓÓÓL!!! Vezet Németország! Az első német szöglet után Müller maradt bántóan üresen a kapu előtt és Julio Césra lábai között a hálóba belsőzött, 0-1!

15. PERC: Ha meg nem is fogta a brazilokat a gyorsan bekapott gól, helyzetet nem nagyon tudnak kidolgozni a házigazdák.

17. PERC: Marcelo tört be a tizenhatoson belülre, Lahm tisztán szerelte, de a hazai játékos azért reklamált egy kicsit egy büntető reményében. Brazíliának be kellett érnie egy szöglettel, de nem volt veszélyes.

21. PERC: Klose cselezte túl magát a brazil tizenhatos előtreében, majd fiatalabb játékosokat megszégyenítő módon sprintelt Julio César irányába - egy bedobást kiharcolt.

23. PERC: GÓÓÓL!!! Már kettővel vezet Németország! Klose első lövését még védte Julio César, de a duplázást már nem hagyta ki a történelmet író csatár, akinek ez volt a 16. vb-gólja, ami immáron egyedülálló rekord!

25. PERC: GÓÓÓL!!! Ott a harmadik német gól! Lahm keresztbe lőtt labdáját Müller még nem találta el, de a hosszún érkező Kroos a kapuba bombázott kapásból, 0-3!
26. PERC: GÓÓÓL!!! Ilyen nincs, ott a negyedik német gól is! Kroos ismét, egy eladott labda után Khedira volt önzetlen, 0-4!

27. PERC: Csak nézünk ki a fejünkből. Mi történt itt? Erre talán még a német drukkerek sem számítottak.

29. PERC: GÓÓÓL!!! Hát ilyen már tényleg nincs! A németek ismét kipasszolták az eléggé elulteljesítő brazil védelmet, most Özil lövetett gólt Kheidrával, 0-5!

32. PERC: Kroos lőtt kapásból, Fernandinhón pattant meg a labda, mellé.

36. PERC: Semmit nem változott a játék képe, Brazília teljesen veszélytelen a német kapura, míg Németország higgadtan gurigázik a hazai térfélen.

39. PERC: Özil lőtt fölé egy szabadrúgást. Bosszankodott utána.

43. PERC: Az utóbbi percekben Brazília próbálkozott, de továbbra sincs átütőerő a Selecao játékában.

45. PERC: Egy perc lesz a ráadás.

Vége az első félidőnek, Németország 5-0-ra vezet. Maradjanak velünk a második félidőre is!

46. PERC: Folytatódik a meccs! Cserék mindkét oldalon, a braziloknál Ramires jött be Hulk ésPaulinho Fernandinho helyére, míg a túloldalon Mertesacker váltja Hummelst.

49. PERC: Oscar vette át rosszul a labdát, majd átesett Mertesackeren, a játékvezető továbbot intett.

51. PERC: Fred tette le a labdát Ramiresnek, aki még elérte azt az alapvonal előtt, középre passzolt, de Neuer ütötte ki a lasztit Oscar elől. Végre egy veszélyes brazil helyzet!

54. PERC: NeuerPaulinho bombázta kapura kétszer is a labdát közelről, de a német hálóőr mindkétszer védeni tudott.

57. PERC: David Luiz nem szívbajos, 0-5-nél tette haza mellel a labdát, Julio César résen volt.

58. PERC: A rekorder Klose hagyja el a pályát, Schürrle a helyén.

59. PERC: Fred gyenge lövése nem okozott gondot Neuernek.

60. PERC: Újabb rossz brazil passz után Müller került helyzetbe, de Julio César védett.

61. PERC: Müller most távoli lövéssel próbálkozott, de César kitornázta szögletre. A sarokrúgás veszélytelen volt.

62. PERC: Most Maicon esett el a tizenhatoson belül, de nem fújtak tizenegyest. Mondjuk nem is volt mire.

67. PERC: Julio César mentett kifutva, két német futott üresen a kapuja felé.

68. PERC: Dante kapott sárgát.

69. PERC: GÓÓÓL!!! Ott a hatodik, Lahm centerezése után csak az volt a kérdés, hogy Müller, vagy Schürrle szerez gólt, utóbbi tette meg, 0-6!

70. PERC: Kihasználta utolsó cserelehetőségét is Brazília, a közutálatnak örvendő Fred hagyta el a pályát, Willian bizonyíthat a helyén.

74. PERC: Willian kísérletezett a szélről, de Neuer a helyén volt.

76. PERC: Khedira le, Draxler be.

79. PERC: GÓÓÓL!!! Ez már kezd nagyon kínossá válni... Schürrle lőhetett közelről és kipókhálózta a rövid felsőt, 0-7!

85. PERC: Ramires célozta meg az alsó sarkot, de Neuer erre a lövésre is odaért.

89. PERC: Semmi, de tényleg semmi nem jön össze Brazíliának. Most Oscar lőtt éles szögből, de a labda elment keresztbe. Ráadásul bedobással folytatódik a játék.

90. PERC: Özil mehetett egy az egyben a kapura, de mellé lőtt.

90. PERC: GÓÓÓL!!! Szépít Brazília, Oscar törte meg a hazai gólcsendet, 1-7!

90+2. PERC: Vége a mérkőzésnek, Németország 7-1-re nyert és bejutott a döntőbe!

Ochoa beletúrt a göndör hajába, majd kikapcsolta a tévét.
Nem is gond, hogy nem jutottunk be a döntőbe. A harmadik hely is gyönyörű lehet. Minden esetre szebb, mint a döntőben kikapni 5-0-ra. Jó mondjuk,ha én állok a kapuban, az megnehezíti a német csatárok dolgát. A Brazilokat pedig, gyerekjáték lesz ezek után megverni. A legutóbbi találkozón, ugyan csak 0-0 lett, most mindenki összeszedi magát. Mondjuk Brazília, nagyon nem akar kiesni. Ez is aztán, tovább juttatták magukat, Chile kiejtésével... Elég cinkes. Csak azért, mert ők a házigazdák. Most majd meglátják, hogy az nem a legjobb formám volt. Az még, csak most következik.